ВИДЕО: Погледнете кој фудбалер за време на натпревар, даде гол и застана да направи селфи со публиката…

Франческо Тоти успеа да ја врати Рома во живот во градското дерби против Лацио.

„Принцот од Рим“ со двата гола успеа да го израмни резултатот на 2:2, откако по првите 45. минути гостите имаа предност од 0:2.
Тоти од скоро невозможна ситуација успеа да ја смести топката во гол и израмнувачкиот гол го прослави на специфичен начин, односно со „селфи“ со навивачите.

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=ZJu8BXGZZMo&app=desktop[/tube]
Коментари

коментари