Категории

Видео полно со емоции за тоа што се случуваше во Хрватска

Македонската ракометна репрезентација донесе многу радост, но и тага и разочарување на песте меча кои ги одигра на Европското првенство во Хрватска. Две победи, едно реми и три порази е билансот кој ни го донесе 11 место на шампионатот. Ако имавме малку повеќе среќа, можевме да се бориме и за петото место, но спортот секогаш е непредвидлив.

Во изминативе две недели многу пишувавме за случувањата во Хрватска, а на видеото кое трае неколку минути ќе видите колку емоции, страст, радост, но и тага и разочарување носи спортот.

Извор: Sportmedia.mk

Прегледи:
435
Објавено на:
25.01.2018