Видео: Полуголиот Роналдо – Еве како им ја честита Новата година на своите фанови!

Најдобриот играч во светот Кристијано Роналдо на интересен начин на своите фанови има ја честита новата 2017 година.

Роналдо, оваа година ја освои Лигата на шампионите со Реал Мадрид, како и Светското клупско првенство во фудбал и Европското првенство со селекцијата на Португалија.

Тој неодамна беше награден со Златната топка за играч на годината по 4-ти пат.

Португалецот видно расположен овие денови, со одлична песна реши да ги почасти фановите…

 




Коментари

[fbcomments]