Категории

(ВИДЕО) ТикТокер го откри својот неверојатен трик за добивање бесплатна храна секој ден во рестораните

Запознајте го Ноа Вил – 19-годишен ТикТокер, кој сега станува вирален на платформата, откривајќи го неговиот ѓаволски метод за добивање бесплатна храна во рестораните.

И иако тоа можеби не беше најетичното нешто на светот, а ние не можеме технички да им го „прифатиме“ ова на нашите читатели, трикот на Ноа е, секако, прилично умен – сè што му требаше беше е-маил, табела за Excel и список на ресторани кои даваат бесплатни работи на вашиот роденден. 
„Добро, животно хакирање и тоа е некако страшно“, споделува Ноа на видеото. „Еднаш, многу одамна, ја направив оваа лажна електронска пошта што сè уште ја користам и најдов список на куп ресторани кои нудеа роденденски бесплатно “, објаснува тој.” Така, ги ставив сите тука и го ставив роденденот на секоја веб-страница за различен ден од годината. Значи, имам 365 дена бесплатна храна. Секој ден добивам бесплатна храна или десерт од ресторан. Утре имам бесплатен оброк од Бенихана. Навистина се надевам дека не сум единствената личност што е луда да го направи ова “.“

 

@noahwilleFree food year round ##fyp ##foryou ##foryoupage ##xyzcba ##xyzbca ##TodayILearned♬ original sound – noahwille

 

Ноа исто така им изјави на следачите дека не може да поверува дека тој е „навистина оној човек“ кој би одел  толку далеку до  овој степен за бесплатна крофна или плескавица. Но, признава тој, смета дека „добро вредело“.

Откако Ноа го објави видеото на ТикТок, стана супер вирално, досега собра над 200 000 лајкови и скоро милион прегледи.  Луѓето мислат дека е прилично проклето паметно!