ВИКЕНД ХОРОСКОП (13 – 14 ЈАНУАРИ, 2018)

Лав

Не верувајте им премногу на луѓето. Тие единствено го сакаат вашиот неуспех. Затоа, овие два дена потрудете се да останете глуви на нивните коментари и поминете ги деновите во друштво на оние кои навистина ви се блиски.

Девица

Не бидете тврдоглави и почнете да му верувате на партнерот. Ако не ви се јави еден ден, не значи дека ве изневерува. Oчекувајте емоционална средба со некој пријател што долго не сте го виделе. Внимавајте на вашето здравје.

Вага

Вашата емоционална криза ќе биде на највисокото ниво. Можеби средбата со бившиот партнер ќе биде кривецот за тоа, но треба да се потрудите да бидете со исправена глава и секогаш насмеани. Очекувајте покана за кафе од стар пријател.

Скорпија

И покрај лошиот старт на викендот, веќе во сабота попладне ќе се подобрат работите. Ова нека ви биде викенд за мали задоволства. Отидете во некој ресторан и изедете ја пицата за која долго време не можевте да соберете храброст. Една пица помалку или повеќе нема да ве здебели.

 
Коментари

коментари