Категории

ВИКЕНД ХОРОСКОП (16 – 17 ЈУНИ, 2018)

Овен 

Оваа викенд ќе ви биде посветен на прошетки со пријателите и ноќните излегувања. Доколку сте слободни, голема е веројатноста да запознаете некоја нова личност во вашиот живот која ќе ви ги обземе мислите. Здравјето е добро, но време е да се вратите на тренинг.

Бик

Овој викенд поставете си но предизвик – да почнете со вежбање, бидејќи летото дојде, а одморот се ближи. Едно романтично случување ќе ви го одбележи викендот и ќе ве направи весели и насмеани. Наредниот ден, возвратете со уште поголема романтика, ништо нема да ве чини.

Близнаци

Можно е во текот на овие два дена да бидете расеани, па затоа не донесувајте важни одлуки, затоа што многу е веројатно дека подоцна ќе се каете. Обидете се повеќе да спиете, истоштеноста и заморот не ве водат никаде.

Рак

Овој виенд потрудете се да го подобрите вашиот опаднат социјален живот. Соберете храброст и повикајте ја на состанок личноста која ви се допаѓа. Или, наместо тоа, една вечер во дискотека со друштвото. Па можеби токму таа вечер ќе ви се насмевне среќата.

 

1 2 3

Прегледи:
14
Ознаки:
· ·