Категории

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Погледнете какво време не очекува и дали ќе биде за прошетка на отворено

За време на овој викенд територијата на Македонија ќе биде под влијание на висок воздушен притисок и на стабилна и сува воздушна маса.

Поради тоа времето ќе биде сончево со умерена облачност која во јужните предели повремено ќе се зголемува.

Утрата ќе бидат МНОГУ СТУДЕНИ со минимални температури кои ќе се движат во интервал од -9 до 1 степен. На повисоките места и на планините повторно температурите е можно да се спуштат под -10 степени.

Максималните температури ќе се движат во интервал од 1 до 10 степени.

Временската прогноза ја подготви СЛАВЧО ПОПОСКИ!

Прегледи:
107
Објавено на:
02.12.2016