Категории

Викендов ново изненадување со времето – Еве какво ќе биде до крајот на неделата

Времето во Македонија и денеска е многу ладно, а од петок е најавено затоплување.

Утре претпладне врнежите од снег ќе престануваат и ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Од четврток облачноста постепено ќе се намалува и утринските температури повторно на повеќе места ќе бидат под -10 степени, а дневните за време на викендот во благ пораст.
Прегледи:
167
Ознаки:
· ·
Објавено на:
24.01.2017