Категории

Вистинско освежување за летните денови: Домашен овошен јогурт! (РЕЦЕПТ)

Слатко освежување за летните денови кои се пред нас!

Соостојки: 

  • 200 г вишни
  • 1 банана
  • лажичка мед
  • лажичка сок од лимон
  • 200 мл јогурт
  • 100 мл млеко

Подготовка: 

Со миксер или блендер изматете ги вишните. Постепено додавајте јогурт додека матите. Додадете ја бананата и медот и наставете со матење. На крај додадете млеко и лимонов сок и измешајте со лажичка.

Добар апетит!

Прегледи:
1220
Објавено на:
03.06.2019