Вљубете се во Прага, фотографирана од една поинаква перспектива (ФОТО)

Фотографот Алан Брутенич обожава да ги користи своите пилотски способности како пилотот на дрон за да истражува различни градови низ светот. Неговите неверојатни фотографии сликани од птичја перспектива ги прикажуваат прекрасните панорамски глетки на градот што ќе ве натера да посакате да ги спакувате торбите и веднаш да ја посетите Прага.
Коментари

[fbcomments]