Категории

Во 1 хороскопски знак се родени најмногу генијалци: Погодувате ли за кого станува збор?

Тие имаат две страни – мирна и срамежлива и енергична и екстровертна, на која никој не може да ѝ одолее. 

Станува збор за Водолиите, знак во кој се родени најголем број на генијалци. Нивната имагинација и креативност ги преминува границите, па честопати се несфатени бидејќи се наоѓаат на повисоко интелектуално ниво кое многумина не го достигнуваат. Освен што се многу одговорни, разумни и реални, Водолиите се во поголем дел од случаите вистински алтруисти и обожаваат да им помагаат на луѓето околу себе. Обожаваат луѓе, слободата ја сметаат за најголем дар и не сакааат премногу да се врзуваат, но ни предолго да остануваат во семејна заедница.

Самостојноста ја сметаат за темел на растењето и клуч на секој успех. Водолиите се големи визионери и кариеристи и најчесто сѐ што ќе замислат, тоа и остваруваат. Иако многу лесно стануваат успешни луѓе, добро знаат да ги ценат парите и паметно да ги трошат.

Познати личности родени во знакот на Водолија се: Никола Коперник, Моцарт, Галилео Галилеј, Џон Траволта, Џенифер Анистон, Тоше Проески, Роби Вилијамс, Кристијано Роналдо, Шакира и многу други.