Категории

Во љубовта се е дозволено? – Со какви сурово урнебесни трикови се служат жените за да им се одмаздат на своите партнери

Комуникацијата е клучот за среќна, здрава и долга врска, веројатно никој не се сомнева во тоа, бидејќи без неа никогаш не дознаваме што го нервира и мачи нашиот партнер во нашето однесување. Сепак, дури и ако таквите работи бидат изнесени на виделина, дискутирани и е договорено да се избегнат, некои сакаат да повторуваат грешки што го иритираат нивниот партнер.

Логично е тогаш нивниот партнер да сака да им врати во иста мерка и да направи нешто мало, но доволно ужасно за да ја исфрли другата страна од такт.

Ова се десетте најлоши шеги што луѓето ги објавија на Твитер.

1. „Мојот сопруг ме разлути денес, па му реков дека едвај чекам да видам што планирал за нашиот посебен ден утре. Нема ништо посебно во текот на утрешниот ден, но посебно е да го гледате како бледнее кога паничи“.

2. „Мојот сопруг ме налути и отиде да гледа телевизија. Ја преземав апликацијата за далечински управувач на ТВ и ја исклучував одвреме-навреме. Сега мисли дека имаме духови во куќата“.

3. „Знам дека звучи лошо, но кога сум лут на сопругата и сакам да и го покажам тоа, секогаш отварам ново шише со некои зачини, иако веќе имаме отворено.“

4. „Мојот сопруг ме разбесни, па истурив вода на подот пред машината за миење садови, додека тој не гледаше. Тој ја поправа веќе два часа“.

5. „Кога сум лута на мојот сопруг, ја ставам неговата долна облека наопаку, така што надворешната страна е внатре. Ете ти сега! “

6. „Кога сум лута на мојот сопруг, го приклучувам мојот безжичен глушец во компјутерот и го поместувам околу екранот додека тој игра игри“.

7. „Мојот сопруг ме налути, па влегов во профилот на неговата апликација за пиво и рангирав некои просечни пива со петки“.

8. „Мојот сопруг ме изнервира, па му ги направив омилените колачиња за чоколадо, но наместо парче чоколадо ставив црн грав“.

9. „Кога сум лут на девојката, само и велам дека видов огромен пајак во куќата и го оставив жив“.

10. „Мојот сопруг е опседнат со нашиот нов автомобил и сака тој да биде совршено чист цело време, а јас секогаш носам шише со светки во случај да ме налути“.

Прегледи:
465
Објавено на:
05.04.2021