Категории

Вог го прогласи најпопуларниот фустан за лето 2019: Погледнете како изгледа!

Британскиот Вог пресуди – најпопуларниот фустан за оваа летна сезона е моделот под колена со потпис на данската модна куќа „Ganni“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zawe Ashton (@zawe) on


„Впечатлив неонски фустан од данските мајстори во енергичен и неконвенционален стил“, го опишале од Вог фустанот и додале дека дури шест дами кои работат во познатиот моден магазин го имаат овој фустан, а секоја од нив има специфичен стил на облекување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GANNI (@ganni) on

Споменатиот фустан се прави од мешавина на памук и полиестер, не се гужва и многу е пријатен и удобен за носење. Одговара на жените со различна градба и тежина, благодарение на растегливиот материјал  и прилагодливиот крој.

Прегледи:
193
Објавено на:
06.08.2019