Категории

Возбудата за милениумската розова боја згасна во 2020 година, а новата ХИТ боја на сезоната е виолетова

Ако барате боја што ќе биде тренд оваа сезона, еден од најголемите модни трендови во 2020 година е прашкаста пастелна палета на јоргован и лаванда нијанси, наречена „Милениумска виолетова“.

Драматичната нијанса на виолетова боја, со истовремено нејзините убави и смирувачки тонови дава силна основа на љубителите на модата и овој тренд дефинитивно нема  да згасне за брзо. Од ултравиолетово до лаванда и јоргован, се покажа како боја што ги воздигнува облеките со еднаква количина глам и софистицираност. Тие се нијанси што зазедоа изглед на многу познати личности и стилисти, а за нив се предвидува дека ќе бидат еден од најперспективните трендови на бои во годината, без разлика дали се работи за пролет, лето или есен.

Да ви дадеме увид во сето ова, ги заокруживме најдобрите од инспирација на боја од нашите омилени славни личности, како и од пистата.

Погледнете.