Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината на секоја жена. Секоја дама која води сметка за сопствениот изглед, особено посветува внимание на кожата и косата. Мазната и еластична кожа која блеска, со текот на годините е се потешко да се одржи. Поради тоа многу жени се одлучуваат на најразлични хируршки интервенции чиј ефект е краткотраен и потоа кожата го губи сјајот и брчките повторно изглегуваат на површина.

Она што е потребно за вистинска нега на секоја жена, е долготрајно решение и котинуирана заштита за кожата, без подлегнување на болни и привремени естетски зафати. За постигнување на саканиот ефект е потребна проверена козметика, втемелена врз многубројни истражувања, козметика која ја истакнува индивидуалната убавина на жената, ја прави да се чувствува единствена, подмладена и полна со самодоверба. Брендот кој претставува уметност во прецизната нега на кожата – BABOR. Името BABOR е симоним на козметичка индустрија која поради своите врвни достигнувања и квалитет, на пазарот е застапена веќе 60 години.

Прецизните формули на BABOR козметиката се засновани на иновативни активни состојки. Нивниот ефект е зајакнат со професионалното знаење на естетичарите на BABOR во луксузните, индивидуално приспособени третмани, кои се создадени да обезбедат максимални резултати кај секој поединечно. Во BABOR, високо иновативните активни формули внимателно се комбинираат со ексклузивни методи на третмани за да дадат извонредни резултати и да овозможат неповторливо задоволство и уживање.

Важно е да се напомене дека оваа козметика особено ја почитува животната околина, користејќи електрична енергија создадена на еколошки начин, а тестирањето на производи врз животните е апсолутна табу тема.

Негата на кожата и косата се две неодделни и задолжителни обврски на секоја жена. Врз квалитетот на косата влијаат многубројни фактори. Временските услови, сонцето, водата, фарбите и слично. Поради сето ова, косата станува лесно кршлива и го губи сјајот и делува оштетена и безживотна. За да го вратите здравиот изглед на косата, волуменот и сјајот, притоа добивајќи ја бојата која отсекогаш сте ја посакувале, се што треба да направите е да го посетите „Hotel Russia Spa & Beauty“.

Во овој ладен, предновогодишен период Ви нудиме 50 % попуст на Спа услугите со секоја извршена масажа. Дозволете си подобра нега на кожата, подобра циркулација и намалете го секојдневниот стрес со една од разните видови на масажи кои Ви ги нудиме. Се грижиме за вашата убавина и здравје ? #spa #spaday #pool #sauna #mood #rebornphoto #balibody #spacenter #annesemonin #hotelrussia #enjoy #timetorelax #spalife #skincare #relax #amazing #фотонаденот #фотонанеделата #vscoskopje #vscomacedonia #инстаграмџии #инстаграмџики #massagetherapy

A post shared by Hotel Russia (@hotelrussia_official) on


Ова е местото каде што убавината и негата на кожата и косата е примарна. Доказ затоа се многубројните третмани во специјално адаптирани услови, користејќи ги производите од докажаните брендови BABOR и KЀRASTASE. Со редовните третмани на лице во користејќи ги производите на BABOR, се одржува мазната и здрава кожа, а во фризерскиот салон на „Hotel Russia Spa & Beauty“, ќе ја добиете неопходната нега на косата, како и најквалитетната боја од брендот KЀRASTASE.

Hotel Russia Spa & Beauty“ е отворен секој ден во неделата, нудејќи најразлични услуги за одржување на вашето здравје, кондиција и убавина. Освен третманите за лице и коса, тука може да уживате во сите видови на масажи со промотивни пакети по достапни цени за релакс масажа, рефлексо терапија и масажа на лице и скалп, релаксирајќи се од секојдневните обврски, одвојувајќи време за себе вашите најблиски.
Коментари

[fbcomments]