Категории

Вратете ја природната белина на забите. Ви треба само сода бикарбодна, лимон и 180 секунди ! (видео)

За насмевка како од реклама не се потребни скапи производи или постојано одење за избелување кај стоматолог. Се што ви е потребно веќе го имате во кујната, а резултатите ќе бидат веднаш видливи, затоа започнете да ја правите потребната смеса сега !

Земете една лажичка сода бикарбона и ставете ја во мал сад. На содата исцедете еден лимон (не цел, само 1/4 ). Штом ќе ја ставите првата капка, ќе почне да се прави пена, па затоа ставајте го лимонот полека. Кога ќе забележите дека е доволно лимон, измешајте убаво.Со оваа смеса исчеткајте ги забите убаво и почекајте 3 минути. Потоа исплакнете со вода, и насмејте се. Ќе бидете воодушевен

Прегледи:
265
Објавено на:
05.01.2016