Категории

Времето денес – облачно, студено и ветровито

Времето денес ќе биде променливо облачно, студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер, особено долж Повардарието.

Температурата ќе се движи од минус девет до еден степен.

Стабилното и студено време ќе продолжи и задутре, кога утринските температури на повеќе места ќе се спуштат под -12 степени.

Постепен пораст на дневните температури се очекува од среда.

Прегледи:
184
Објавено на:
18.01.2016