Категории

За 8 месеци симнала 30 кг. Ова е тајната на Анџела Крикмор

Анџела Крикмор од сеkогаш се мачела со килограмите, и  решила да стави точка на стариот начин на живот – a резултаттите биле феноменални.

Со личниот тренер успеала од девојка со повеќе килограми од потребното до дојде до тело на  згодна девојка која ги мотивира луѓето ширум светот со својот пример.

Нејзиното патување започнало во 2011 година, кога имала 84 кг и очајничка желба за да ослаби. Јадела 5 до 6 пати дневно, а и имала аларм  за да не заборави за јаде, но потоа започнал нејзиниот нов режим.

  • Имав специјална торба во која ја носев својата храна кога одев на работа. Набрзо сватив дека торбата е клуч за губење на тежината. Во неа се наоѓаше се што требаше преку денот да јадам. По 8 месеци изгубив 30 кг. Сиот мој режим се наоѓаше во една торба, која ми го промени животот – напиша на Инстаграм Анџела.

Прегледи:
255
Објавено на:
13.01.2016