За оние кои знаат да читаат помеѓу редови: Уникатни подароци за Денот на вљубените кои испраќаат порака

Утре е Денот на вљубените, па време е да размислите за подарок доколку се уште го немате купено!

 

Иако има уште малку време, многумина не можат да се пофалат со идеи што ги имаат на списокот на работи кои што би биле совршени за саканата личност.

Затоа сме тука  и ќе ви дадеме неколку идеи за најдобриот подарок што ќе зборува наместо вас и што ќе ви донесе „поени“ кај вашиот партнер.

 

Пижами

Не можете да згрешите со овој подарок. Романтичен е, може да биде секси и многу е веројатно дека вие ќе бидете една од ретките личности што ќе го видите вашиот партнер во нив. Доколку моделот што ќе го изберете има симбол на срце, тоа ќе биде вистински потсетник на овој ден.

 

Парфем

Изберете мирис кој крие секси приказна. Колекција парфеми инспирирана од фиктивни љубовници не може да биде лош подарок. Зарем не звучи прекрасно?

 

Миризливи свеќи

Лимитирана колекција на нешто е секогаш одлична идеја. Свеќите ќе ги користите заедно во вашите омилени вечери е доволно објаснување зошто изборот треба да падне на ова.

Паметен часовник

Во име на љубовта, подарете и ја на саканата личност оваа волшебна „направа“ што ќе и му го олесни животот. Ставете неколку романтични песни на него, а за возврат со фитнес-апликација што ги открива отчукувањата на срцето, дознајте колку се забрзуваат кога и приоѓате.

 

Накит во симболични форми

Да, овој ден е полн со клишеа, но малкумина можат да им одолеат. Накит во форма на срце, бакнежи, со љубовни натписи ќе направат среќна саканата личност и ќе останат како вистински потсетник на овој ден.
Коментари

[fbcomments]