За оваа фризура ретко која жена би имала храброст – Шарлиз Терон ги шокира своите фанови

Преубавата глумица позната по тоа што многу често експериментира со изгледот повторно ги шокира своите фанови

Шарлиз Терон која е во 44 година од својот живот, започна со снимањето на својот најнов филм “Fast and Furious” во кој повторно ќе ја игра улогата на Чипер.
Оскаровката ги сподели првите фотографии од снимањето со своите фанови и притоа го покажа и својот нов изглед.

View this post on Instagram

She’s baaaaack #Fast9

A post shared by Charlize Theron (@charlizeafrica) on

Актерката со потекло од Јужна Африка во текот на својата кариера често екпериментирала со фризурите па така и овој пат остана доследна на својот екцентричен вкус. Овој вид на фризура наречен „лонец фризура“ се појавил во текот на средината на 1960-тите години.
Коментари

[fbcomments]