За силен организам и добар имунитет: Пијалок од спанаќ, јаболко и банана

Овој пијалак е богат со железо, калиум и калциум – минерали кои го зајакнуваат организмот и нè подготвуваат за наредниот период.

Состојки:

  • 2 раце свеж спанаќ
  • 1 банана
  • 2-3 јаболка
  • сок од еден лимон
  • вода
  • шеќер

 

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер, ситно исецкајте, додадете сок од еден лимон и шеќер и ќе добиете околу 700 мл. здрав и вкусен пијалок.
Коментари

[fbcomments]