Категории

За силен организам и добар имунитет: Смути од спанаќ, јаболко и банана

Ова смути е богато со железо, калиум и калциум – минерали кои го зајакнуваат организмот и нè подготвуваат за наредниот период.

Состојки:

  • 2 раце свеж спанаќ
  • 1 банана
  • 2-3 јаболка
  • сок од еден лимон
  • вода
  • жолт шеќер

 

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер, ситно исецкани, додадете лимон и шеќер и ќе добиете околу 700 мл. здрав и вкусен пијалок.

Прегледи:
466
Објавено на:
25.02.2020