За уникатен изглед ова лето

Како и секоја сезона, така и во следната, пролет/лето 2014 , голем нагласок се става на високите потпетици. Иако пастелните бои и класичните форми беа најзастапени на ревиите на модните недели во изминатиов месец, неколку дизнајнерски куќи мислеа и на оние по храбри припаднички на понежниот пол кои сакаат да додадат нишка на екстраваганција во нивната секојдневна комбинација.

 

[nggallery id=85]

 
Коментари

коментари