Забава и едукација за најмладите: Лала готви палачинки во боја! (ВИДЕО)

Живееме во време кога нашите најмлади најпрво ги учат боите, буквите и животните на англиски, па подоцна на македонски јазик. Токму затоа, се радуваме на сите креативни проекти кои истовремено ги забавуваат и едуцираат децата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Лала ШОУ (@lala_show.mk) on


Лаура има само 4 години, но тоа не ја спречува да се забавува во кујната создавајќи вкусни специјалитети. Заедно со своето пријателче ќе ве насмеат и ќе ве научат како се прават палачинки во боја. Уживајте!
Коментари

[fbcomments]