Категории

Забавни и паметни идеи за подарок за сите љубители на растенија (ФОТО)

Не секој има среќа да има зелена градина, но големи се шансите дека познавате некој што едноставно не може да престане да собира домашни растенија. Ако купувате подарок за нив, дефинитивно треба да се обидете да ги задоволите нивните интереси – како и со секое внимателно дарување подароци. Но, ако не сте сигурни што да купите на вашите најблиски опседнати со растенија, овој водич за подароци е добар почеток.

Од саксии за растенија и задебелени жардиниери до ботанички накит и слатки што можат да се јадат и да се садат (да, тоа е нешто што постои!). Сигурно ќе најдете нешто што обожаваат овде. И, ако вие сте љубител на растенијата, искористете го ова како можност да се почастите – по сите напори и грижа што ја вложивте за да бидете сигурни дека домашните растенија продолжуваат да растат и растат, вие го заслужувате тоа, нели? И не грижете се, има подароци и за добрите страни на растенијата, вклучително и жардиниери и гаџети кои ќе им помогнат да ги одржат своите нови зелени пријатели среќни и просперитетни.

 1. Сaксии за цвеќе

 2. Терариумска свеќа

 3. ЛЕД сијалица за растенија во затворена просторија

 4. Предмет за наводнување во форма на птица

 5. Рачно насликани големи саксии

 6. Ѓердан во форма на папрат

 7. Ќебе со принтови од растенија

 8. Перница

 9. Комплет за градинарство за деца

 10. Магнети во облик на ананас

 11. Шолја за чај/кафе

 12. Цвеќиња-лижавчиња

 13. Порака на ќерамички стапчиња

 14. Неонски знак во форма на растение

 15. Сочни обетки во облик цвет

 16. Полица-рамка

 17. Накит-беџ