Заборавете на популарната боб фризура – ова лето се носи сосема друга фризура!

Моментално тешко ни е да замислиме дека било која фризура може да ја замени мегапопуларната боб фризура, но експертите за коса тврдат дека доаѓа нејзиниот крај.

Во изминатава година многу славни дами се одлучија да ја скратат косата, вклучувајќи ги Емилија Кларк, Мила Кунис и Дуа Липа, па на тој начин ја направија популарна боб фризурата, а сега доаѓа еден сосема спротивен тренд.

DETAILS #bts @katebosworth 🖤🖤🖤 #KateBosworth

A post shared by 🌵☀Bridget Brager☀🌵 (@bridgetbragerhair) on


Фризерите на познатите дами велат дека повеќето клиентки сакаат супер долга коса, па поради тоа сметаат дека овој тренд многу набргу ќе се врати, како и екстензиите.


Доколку, сепак сакате да ги избегнете екстензиите и да ја пуштите косата приридно да израсне до тренди должина, потребно е редовно шишање на кревите, од прилика на секои осум недели, како и негување со маски, масла и серуми.
Коментари

[fbcomments]