Задоволете ги сите сетила: Крцкави форнети со џем од јагоди! (РЕЦЕПТ)

Направете крцкави форнети и уживајте во нивниот вкус!

Состојки:

  • пакување готово тесто
  • џем од јагоди
  • 1 жолчка

Подготовка:

  • Тестото исукајте го да биде тенко, исечкајте го на правоаголници.
  • Долниот дел исечете го на неколку места, а во горниот ставете џем.
  • Свиткајте и добро притиснете.
  • Премачкајте го со жолчка, па печете на 220 степени Целзиусови.
Коментари

[fbcomments]