Жан Клод Ван Дам се разведува од истата жена по втор пат!

Expendables+2+UK+Film+premiere+Q5OTIu1zobwx

Херојот на акционите филмови Жан Клод ван Дам се разведува по втор пат од истата жена. Според пишувањето на медиумите Жан и Гледис по 15 години брак се разведуваат и тоа по втор пат.

zan-klod-i-zena-getty-660x990

Прв пат беа во брак од 1987 до 1992 година, а се разведоа поради аферата која глумецот ја имал со актерката Дарси ла Пир. Се оженил со неа, а потоа оставајќи ја трудна ја изневерил со Кајли Миног.

HOS-43-049-jean-claude-van-damme-darcy-lapier

jean-claude-van-damme-kylie-minogue-street-fighter

Потоа со Гледис во 1999 година повторно се венчаа.Гледис сега бара развод и алиментација, а заедно имаат две деца.
Коментари

коментари