Категории

Започна сезоната на омилениот моден додаток – Беретките

Есента едноставно не можеме да ја замислиме без шармантните беретки

Еден од најшармантните модни додатоци за студените денови е секако – беретката. Волнената капа со едноставен дизајн и нагласен париски шарм веќе неколку децении суеверно владее со модната сцена. Од година во година варираат комбинациите на бои и дезени, но за кој модел и да се одлучите – беретките изгледаат одлично и се задолжителен аксесоар во вашата гардероба.