Запознајте го најслаткиот далматинец на светот со нос во облик на срце! (ФОТО)

Далматинецот Вили го носи срцето на својот нос. Ова едногодишно кученце се прослави на интернет поради неговата уникатна флека во облик на срце, поставена директно на неговото лице и неговите повеќе од 120.000 следбеници на Instagram не можат да му одолеат. Неговата сопственичка, Лекси Смит (26 години), го опишува Вили како „несмасно, гладно, лудо, љубопитно, диво, среќно суштество кое тежи 54 килограми“.

Погледнете како изгледа ова преслатко кученце!
Коментари

[fbcomments]