Категории

Запознајте го слаткото кутре кое има мала опашка на челото! (ФОТО)

Домашните миленичиња го разубавуваат нашето секојдневие со нивната безусловна љубов, темперамент и секојдневни игри. Иако многу животни се забележани поради своето крзно, боја на очи и слично, овој пат ви го претставуваме кутрето кое има две опашки, а втората е сместена на неговото чело. Токму поради тоа, го нарекуваат еднорог.

Погледнете како изгледа ова неодоливо кученце – еднорог!

Прегледи:
289
Објавено на:
15.11.2019