Категории

Здравјето е секогаш на прво место: Со производите за здравје и нега на Озон Голд до среќен живот!

Живееме во секојдневие исполнето со обврски и задачи, како на работното место, така и во домот и понекогаш забораваме дека грижата за здравјето секогаш мора и треба да биде на прво место. Со правилна нега и одржување на здрави навики преку користење на природни производи, правиме добро за себе и за блиските луѓе околу нас.

Тоа е мисијата на Озон Голд палетата на производи. Здрави луѓе за среќен и безгрижен живот. Ова се дел од производите кои може да ги најдете во Озон Голд кои ќе му обезбедат на вашиот организам сѐ што е потребно, грижејќи се за секој дел од вашето тело поединечно.

Озониран гел за масажа 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


Поради брзото темпо на живот, обврските кои подразбираат подолго време седење на едно место или пак постојано движење во зависност од описот на работното место, особено е важно да посветиме време на своето здравје преку опуштање на телото со масажа. Гелот за масажа на Озон Голд е одличен за длабинска масажа на телото. Покрај озонираното маслиново масло содржи и други масла кои помагаат при ревитализација на кожата, а особено маслата од рузмарин, кантарион, бибер, нане, еукалиптус и ѓумбир.

Се нанесува и се масира два пати дневно за гелот да се впие длабоко во кожата, а доколку е можно масираниот дел завиткајте го во фолија.

Спреј за интимна нега

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


Секоја жена во текот на својот живот, а особено во постпородилниот период се соочува со различни потешкотии при интимната нега. Спрејот за интимна нега на Озон Голд во својот состав има исклучиво природни состојки кои помагаат при запирање на крварењето при синдромот на постпородилно зголемување на крварењето.

Покрај решавањето на овој проблем, спрејот за интимна нега помага и при други проблеми со кои се соочуваат жените како отстранување на вагинален исцедок, мирис, иритација, кандида (вагинален дермафродит).

Може да се употребува неколку пати во текот на денот.

Серум против загуба на коса 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


Серумот против загуба на коса има специјална формула која се состои од plantafluid комплекс, бета глукан, d-пантенол, salmetto и растителни екстракти. Го забрзува растот на косата и го намалува губењето на косата.

Протресете го производот пред употреба. Нанесете 5 капки (1 ml) на сува косата двапати на ден, наутро и навечер. Нанесете го серумот на целата коса и/или на местата каде опаѓа косата. Шише од 50 ml содржи 30 дневни дози. По нанесувањето на производот, косата не траба да се мие или да се користат други производи за коса најмалку 3 до 4 часа.

Озониран гел за нега на коса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


Косата истовремено може да претставува украс на лицето на човекот, но исто така може да има спротивен ефект доколку не и се обезбеди правилна нега. За жал, немаме сите подеднакво квалитетна и здрава коса и речиси секогаш е неопходно да се обрне внимание користејќи производ кој ќе го стимулира растењето на косата.

Озонираниот гел за нега на коса на Озон Голд помага при проблеми со скалпот, опаѓање на косата и масна коса. Гелот од озон ги стимулира фоликулите на косата и овозможува зголемување на бројот на клетки, како и циркулација на крвта на главата преку оксигенација. Го поттикнува растот и го спречува опаѓањето на косата. Дополнително, отстранува бактерии, габи и инфекции од кожата на главата, намалувајќи го нивото на масленост на косата на нормално ниво.

Освен озонирано маслиново масло, содржи и масло од лук, бадем и Алое вера. Се нанесува два пати неделно со масирање на проблематичните делови. По нанесувањето се остава да делува 10-15 минути, а потоа главата се мие со шампонот од озон. Особено е ефикасен при проблеми со скалпот, опаѓање на косата и масна коса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OZONE GOLD (@ozonegold) on


Озон Голд создаде клинички тестирани производи на природна база кои обезбедуваат здравје и благосостојба за целото семејство. Грижете се за себе и за здравјето на своите најблиски, одредете ги своите приоритети и уживајте во резултатите од производите на Озон Голд.

Производите на Озон Голд може да ги нарачате онлајн на овој ЛИНК или пак да ги купите во Зегин, Еурофарм и Жан Митрев Клиник.