Категории

Здраво и вкусно: Палачинки без брашно и млеко! (РЕЦЕПТ)

Дека слатките се нездрави и забранети во светот на здравата исхрана е само заблуда од која треба да се ослободиме. Ние ви подготвивме здрав и вкусен рецепт за палачинки, кој нема да и наштети на вашата диета!

Подготовката е многу едноставна:

Изгмечете ја бананата

Додајте јајца и цимет

Испечете подебели палачинки

Послужете ги со свежо овошје по ваш избор и мед и уживајте! :)

Прегледи:
564
Објавено на:
25.09.2019