Жените родени во овие хороскопски знаци се зависнички од утрински секс

Велат дека денот ќе биде убав ако започне со убави работи, а што е поубаво од секс со партнерот? Сепак, има жени кои не преферираат „игри“ во креветот во утринските часови. Но, според астрологијата, жените родени во овие хороскопски знаци тотално уживаат во утринскиот секс.

  • Овен

Жените во знакот Овен познати се по својот ентузијазам и енергичната душа. Зошто да спијат, кога може да бидат будни и зошто да лежат во кревет кога може да имаат секс со својот партнер ? За нив ова е најдобар начин за почеток на денот. Од друга страна, Овенот има моќен сексуален апетит и сака да има секс секогаш кога ќе помисли на тоа, па затоа овие девојки често се познати по секс на јавни места.

  • Бик

Девојките родени во знакот Бик се топли и емотивни и сакаат да имаат секс речиси секој ден, а посебно на почетокот на денот. Тоа е така затоа што овој знак под водство на Венера едноставно сака да биде блиску до саканата личноста, уште од мигот кога ќе се разбуди. Тие живеат за физички допири, за утрински прегратки кои почнуваат невино, а завршуваат со страствено водење љубов.

  • Јарец

Жените родени во овој знак во утринските часови покажуваат најмногу емоции, па тоа е причината заради која кај нив често доаѓа до секс во раното утро. Жените родени во овој знак се „пеколни“, возбудливи, кријат многу фетиши, па денот кој ќе започне со нив ќе донесе насмевка на лицето.
Коментари

[fbcomments]