Категории

Жените сурово искрени: Кои нешта ги презираат во кревет

Знаеме колку е потребна искреност и отворена комуникација во врската, но кога станува збор за секс, само помудрите ќе му кажат на партнерот што ги мачи. Британското списание „Метро“ спроведе анонимно истражување меѓу жени во кое откриле што прават нивните партнери во кревет, а тоа воопшто не им одговара.

Ова се најчестите одговори:

– Ужасно ме нервира кога ќе се обиде да изведе некоја чудна поза што ја виде во порно филм. На крајот кога целата ќе се прекршам тој е убеден дека тоа е најдоброто нешто што го направил некогаш.

– Кога сум на тоа, тој само зјапа во мене и тогаш мислам каква фацијална експресија да направат. Затоа, само ги затворам очите и се надевам на најдоброто.

– Тоа кога ме замолува да му ставам кондом користејќи ја устата.

– Момците мислат дека е многу секси кога многу силно ќе ве плесне по задникот. Тогаш само сакам да го акнам.

– Кога ќе ме замоли да направам стриптиз (што секогаш е непријатно).

– Кога одолговлекуваат затоа што сакаат први да доживеете оргазам. Ако продолжите вака, ќе се начекате.

– Најлошо е кога среде предигра, без предупредување, ќе го стави прстот „позади“.

– Мразам кога тој сака орално да ме задоволува наутро, а тоа е кога се чувствувам најмалку привлечно и валкано.

– Тие ги ставаат прстите таму каде што треба и каде не треба, како да свират на инструмент.

– Кога суптилно ќе се обидат да имаат анален секс без прашање и без лубрикант. Нема само да се лизне внатре!

– Претерано грицкање и стискање на брадавиците.

– Силно повлекување на косата. Ми доаѓа да вриснам.

– Кога момчето сака поза 69, но инсистира да биде горе за да буквално се задушиш под него.

– Кога ќе ја прескокнат предиграта и ќе помислат дека ќе доживеете оргазам во рок од 27 секунди. Како да не!

– Кога тој сака да ејакулира на лицето, и сè завршува во косата и очите.

Прегледи:
111
Објавено на:
27.02.2021