Животинското царство во Зоолошка градина се зголеми за уште еден член

Во Зоолошката градина Скопје се прошири семејството на павијаните со ново младенче, бебе бабунче. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Skopje ZOO (@zoo_skopje) on

„Нашата павијанка на свет донесе мало преслатко бабунче. Таткото е се уште збунет“, пишува во описот на фотографијата која ја објавија од официјалниот профил на Зоолошка градина Скопје.
Коментари

[fbcomments]