Категории

Зошто мажите сакаат постари жени? Ова се некои од одговорите!

Мажите конечно проговорија за една од најголемите табу теми.


Зошто мажите се одлучуваат да изберат партнерка која е доста постара од нив, откријте во продолжението подолу каде испитаници ги споделуваат своите приказни.

„Кога ја запознав Каролина, бевме на забава кај пријатели. Не барав постара жена ниту пак таа бараше помлад маж, но едноставно се случи. Јас имав 39 а таа 55 години. Нашата врска е единствена затоа што не е заснована само врз интимниот однос, туку и врз доверба, почит и љубов. Во нашите заеднички 25 години немавме ниту еден озбилен проблем и многу сме среќни!“

„Постарите жени едноставно го имаат тој остар интелект кој ме привлекува. Уживам во разговорт со некој кој е на такво ниво на комуникација, го ценам и му се восхитувам на тоа. Постарите жени добро се познаваат себеси, имаат повеќе да понудат и бараат некој кој може да биде добар татко и има пари.“

„Имам 24 години и кога запознавам жени кои имаат повеќе од 30 години, тие веќе го имаат средено својот живот и се фокусирани. Знаат што сакаат и тоа е попривлечно од било каков изглед.“

Прегледи:
653
Објавено на:
07.09.2019