Зошто ве сакаат пријателите според хороскопскиот знак?

Секој хороскопски знак има некоја особина која неговите пријатели најмногу ја сакаат кај него. Дознајте која е „најјаката карика“ на вашиот хороскопски знак кога се во прашање пријателите.

Пријателите кај вас највеќе сакаат….

Овен-вашата страст кон се
Бик-вашата брутална искреност
Близнаци-вашата смисла за хумор и интересните приказни
Рак-вашата навика со себе секогаш да носите нешто за грицкање и тоа што сте добро рамо за плачење
Лав-вашата лојалност и волјата да се борите против другите
Девица-вашата способност да останете „кул“ во тешки мигови
Вага-вашите совети поврзани со мода и љубов


Скорпија-вашата одлучност да се пресметате со тие кои ги повредуваат вашите пријатели
Стрелец-вашата способност да не се нервирате
Јарец-вашата лојалност и тоа што знаете да чувате тајни
Водолија-вашата способност секогаш да знаете да ги изберете вистинските зборови
Риби-вашиот сладок карактер и талентот кој го имате
Коментари

[fbcomments]