Категории

Ѕвездата од Pretty Little Liars, Шеј Мичел, на прошетка во Истанбул

Ѕвездата на популарната американска ТВ серија Pretty Little Liars, 30 годишната убавица Шеј Мичел, одлета во Турција со Тurkish Аirlines.

Како партнер на авиокомпанијата таа отпатува во Истанбул и на своите инстаграм следбеници им ја покажа убавината на овој град, кој е спој од традиционалното и модерното.

 

Како Шеј сака да ги запознава новите места каде патува? На вода со шампањ во рака! Па така и вие можете да го дожвеете Истанбул, пловејќи по Босфор и уживајќи во морската клима и погледот на овој неверојатен град.

 

All the things ? @turkishairlines @modelistemagazine #TurkishAirlinesPartner

A post shared by Shay Mitchell (@shaymitchell) on

Како навистина да го доживеете градот каде што патувате? Не се фокусирајте само на историските и културните локалитети, туку прошетајте по улиците, погледнете ги скриените богатства на градот. Пробајте нешто што дотогаш го немате пробано, јадете што јаде локалното население, напијте се пијалок традицонален за државата каде сте. Само така најдобро ќе го почуствувате местото.

 

Шеј не носи и низ културно историските споменици на Истанбул, ни ја прикажува неговата шаренолокост и неговата величенствена убавина.

 

 

ISTANBUL

A post shared by Shay Mitchell (@shaymitchell) on

Сепак фокусот е ставен на убавината на уличната уметност, архитектурата, секојдневниот живот на овој град што ја претставува неговата душа.

 

s t r e e t ArT

A post shared by Shay Mitchell (@shaymitchell) on

Istanbul

A post shared by Shay Mitchell (@shaymitchell) on

 

 

Прегледи:
287
Објавено на:
22.12.2017