Категории

ЅВЕЗДИТЕ ЌЕ ИМ БИДАТ НАКЛОНЕТИ – ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ЗА КОЈ 2022 ЌЕ БИДЕ НАЈСРЕЌНА ГОДИНА

Новата година ни пристигнува и сите се надеваат дека ќе бидат посреќни од 2021. Ако му се верува на хороскопот, таа желба ќе ја исполни еден хороскопски знак.

Астролозите на страницата „MindBodyGreen“ тврдат дека големата спојка што ќе се случи на 21 декември 2021 година, ќе донесе среќа на Водолијата во 2022 година. Имено, на 21 декември Јупитер и Сатурн се доближиле еден до друг во последните 400 години и влегле во знакот Водолија.

„Филозофскиот Јупитер ни ги отвора умовите, а Сатурн создава структура за да ги направи нашите мисли поопипливи. На крилјата на либералната Водолија започнува револуција“, најавуваат астролозите.

Затоа Водолијата ќе ја покаже својата имагинативна, авантуристичка страна повеќе од кога било досега.

„Во нивната иднина се големи промени и нови животни структури. Водолија, вие сте на вистинската страница од вашата животна книга, што ќе биде многу возбудливо“, додале астролозите.

По својата природа, Водолијата е иновативен знак кој размислува за иднината со желба да постигне подобрување на општеството. Тие се научници, инженери и наставници. Со Јупитер и Сатурн во нивниот знак, во 2022 година ќе го изгубат моментумот на креативна енергија и позитивно размислување и ќе ги оживеат своите алтруистички идеи.

За да извлечат максимум од сè што им носи 2022 година, ќе мора да останат со отворен ум. Ќе мора да ги одржуваат своите мисли и ум чисти, а смиреноста би можеле да ја најдат во медитацијата и користењето техники на дишење. Здравата исхрана никогаш не била поважна во нивните животи. Астролозите ги советуваат да избегнуваат алкохол и кофеин и да следат колку јадат и спијат, особено околу 26 март, 19 ноември и 4 декември.

“Оваа година би можеле да се чувствувате доста енергично. Иако се чувствувате како ѕвер, бидете нежни со зглобовите за да не ве успорат повредите”, советуваат астролозите.

Среќата би можела да ја придружува Водолијата и во љубовта. Најсреќен ден за тоа е 10 јуни.

Прегледи:
654
Објавено на:
29.11.2021