Категории

Ѕвездите од серијата „Игра на тронови“ ќе станат родители – Кит Харингтон и Роуз Лесли го очекуваат своето прво дете

Актерката Роуз Лесли со фотографија потврди дека е бремена

33-годишната актерка го покажа својот труднички стомак во новото издание на магазинот U.K. Make Mahazine. Таа и актерот Кит Харингтон го отелотворија познатото дуо Џон Сноу и Игрит во мега-популарната серија Game of Thrones.

Нивната романса започна уште за време на снимањето во 2012 година, а нивната врска официјално ја потврдија во Април 2016.

Парот се вери во 2017 година а се венча во Шкотска во Јуни 2018 година на традиционален британски начин.