Категории

Ѕвездите од серијата „Игра на тронови“ ограбени од мајмуни во Индија

Ѕвездите на светскиот феномент „Игра на Тронови“ – Емилиа Кларк и Роуз Лесли познати како ликовите на Денерис Таргариен и Игрит деновиве одмараат во Индија.

 

Емилиа Кларк која во серијата му беше партнерка на Кит Харингтон познат по улогата на Џон Сноу, во реалниот живот е сопруг на актерката Роуз Лесли. Се чини дека тоа не претставува никаков проблем за нивното пријатество и тие заедно уживаат на „женски“ одмор во Индија.

Но за време на нивниот престој, актерката сподели вест и фотоградии на својот Инстаграм профил со тескт:

„Ограбени сме од мајмуни, но не им се спротивставивме.“

На сликите се гледа хотелската соба во која престојува заедно со својата колешка, а мајмуни им ја „крадат“ храната.

Актерката сподели дека по завршувањето на серијата и нејзиниот крај кој предизвика масовен револт и бурни реакции какви што досега не биле видени за ниедна друга серија, потребен и е долг одмор, па таа заедно со својата колешка и најдобра пријателка Роуз Лесли се одлучија за престој во Индија.