Ѕвонести панталони – омилено парче на трендсетерките

Откако се појави трендот на кошули со ѕвонести ракави и почна да ‘царува’ со модниот свет, на ред дојдоа раскошните фустани со волуменозни фалти а сега новиот омилрн тренд се панталоните со ѕвонести ногавици.

Овој тренд нуди вистинско озвежување на стајлингот, нуди разигран, романтичен и шик изглед. Ова лето отстапете од комфорт зона и пробајте го ова ново хит парче кое трендсетерките веќе го обожаваат.
Коментари

[fbcomments]