Категории

Бобан Илиоски освои златен медал на СП во Португалија!

Бобан Илиоски, македоснки кик боксер ја освои титулата на Светското првенство коешто се одржува во Португалија.

Во финалето успешно го совлада својот противник Нурбек Уришбоев од Узбекистан со неверојатни 3-0.

Минатиот ноември Бобан ја освои и титулата европски првак во категоријата лоу кик до 86 килограми.

Македонија треба да се гордее со овој шампион!

Прегледи:
141
Објавено на:
24.11.2023