Категорија: Тенис

Прекрасни фотографии од летувањето на Новак Ѓоковиќ со сопругата во Хрватска! (ФОТО)

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ одлучи неколку денови од летната пауза да ги...

По победата Ѓоковиќ се огласи: Ќе дојдам во Македонија, мора да го видам Охрид!

Вчеравечер се одржа финалниот меч на Вимблдон помеѓу најдобрите тенисери во светот Новак...

Lacoste ги претстави наочарите од новата колекција кои го носат името на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ

Популарниот моден бренд повторно направил соработка со славниот тенисер Новак Ѓоковиќ и ја...

Погледнете како се радува синот на Џоковиќ по победата на Вимблдон (ВИДЕО)

Новак Џоковиќ докажа дека се врати во полна форма со својата победа на Гренд – слем...

Новак Џоковиќ: Сакам да продолжам да играм тенис на врвно ниво!

Српскиот тенисер вели дека сеуште верува во себе и покрај лошиот период низ кој поминува и...

Шампионското мени на Роџер Федерер е вистинско изненадување!

Роџер Федерер и на полни 37 години успева да победува многу помлади тенисери и да ја задржи...

Првата прошетка на мама Ана Ивановиќ и синчето Лука

Ана Ивановиќ неодамна го донесе на свет своето прво дете, синот Лука. Дека славната...

Знаат дека парите не паѓаат од небо: Ќерките на Федерер продаваат лимонада за џепарлак

Роџер Федерер во својата кариера само од турнирите заработил преку 100 милиони евра и е еден...

Тони Надал: Федерер е подобар од Рафа, не поголем од него

Роџер Федерер доби голем комплимент од вујкото и долгогодишен тренер на неговиот најголем...

Промени во ТОП 10 на најновата АТП листа

Победникот на УС Опен, Рафаел Надал ја зголеми бодовната предност во однос на конкурентите...

Wimbledon 2017: Стилска арена на одела и бели фустани

Најстариот и најпрестижниот тениски турнир во историјата Wimbledon кој датира уште од 1877 година...

Бекер: Рацете ми беа врзани, Ѓоковиќ го стави семејството пред тенисот

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, во интервју за СиЕнЕн, открил интересни детали за...

Мари против Ѓоковиќ го потврди првото место

Енди Мари прв пат во кариерата го освои завршниот Мастерс, во финалето го совлада Новак...

Ѓоковиќ прв полуфиналист на завршниот Мастерс

Новак Ѓоковиќ го победи Милош Раониќ и го обезбеди учеството во полуфиналето на завршниот...

НАВИВАЧИТЕ ШОКИРАНИ: Надал си ја избричи главата! (ФОТО)

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал, ја заврши сезоната порано од очекуваното, по лошите...

Ѓоковиќ: Сакам годината да ја завршам во голем стил

Новак Ѓоковиќ се наоѓа во Лондон, каде од 13. до 20. ноември ќе се одржи завршниот Мастерс во...

МАРЕЈ ВТОРПАТ ВО КАРИЕРАТА ГО ПОДИГНА ПЕХАРОТ ВО „СЕАНГЛИСКИОТ КЛУБ“

Британскиот тенисер Енди Мареј ја освои грен слем титулата на Вимблдон вторпат во својата...

Ѓоковиќ преку Манарино во третото коло на Вимблдон

Најдобриот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ, се пласира во третото коло на гранслем...

Серена Вилијамс конечно е најплатената жена спортист со заработка од…

Има освено 21 Гранд Слем титули, повеќе од било кој професионален тенисер до сега, во машка и...

ДЕНЕС СЕ ПИШУВА ТЕНИСКАТА ИСТОРИЈА – ЃОКОВИЌ ЗА ПРВПАТ ГО ОСВОИ ГРЕН СЛЕМОТ РОЛАН ГАРОС

Новак Ѓоковиќ, светскиот број 1, убедливо го победи Енди Мареј, светскиот број 2, во финалето...