Чек дис аут
Search

Категорија: Спорт

Тимот на PowerHouse Pilates започнува со онлајн часови: Вежбајте редовно и заменете ја анксиозноста со спортување

Во период кога сите активности се сведени на минимум и единственото безбедно место за секој...

#СедиДома и вежбај CrossFit со Жарко Батиќ! (ВИДЕО)

Поради моменталната вонредна состојба предизвикана од ширењето на COVID-19, спортскиот...

(ВИДЕО) 4 јога вежби за правилно дишење и подобро функционирање на белите дробови

Многу се едноставни, правете ги секој ден. Во јогата постои техника на дишење која има големо...

(ВИДЕО) Вежбајте дома: Одлични вежби за почетници

Физичката активност е одличен начин да го намалите стресот во оваа состојба кога наоколу...

Вежбаме дома: Одлични ЈОГА вежби за здраво тело и среќен дух

Јогата во целост можете да ја практикувате дома. За овие денови на епидемија, ви нудиме уште...

Слушаме препораки и вежбаме од дома со PowerHouse Pilates! (ВИДЕО)

Поради новонастанатата ситуација со коронавирусот и сѐ со цел што поголема заштита и побргу...

Интересни факти за пилатесот кои ќе ве убедат да почнете да вежбате!

Пилатесот е дисциплина која е сѐ повеќе прифатена во светот и кај нас. Но, за да не дојде до...

„Со смртта на Коби и дел од мене умре“: Мајкл Џордан со солзи во очите на комеморацијата во чест на Коби и Џиџи

Кошаркарската легенда Мајкл Џордан не можеше да ги задржи солзите на вчерашната...

Бијонсе ја отвори комеморацијата во чест на Коби и Џиана, Ванеса Брајант со трогателен говор

Комеморацијата за Коби Брајант и неговата ќерка Џиана се одржува во Стејплес центар во Лос...

На првиот настап на државно првенство КБК Работнички Адора освоија 10 медали

КБК Работнички Адора за прв пат настапуваше на државно првенство и забележи огромен успех....

Пет медали за КБК Работнички Адора на „Карловац Опен 2020“

Во текот на изминатиот викенд, во периодот од 7ми до 9ти февруари 2020, КБК Работнички Адора...

Зошто е важно да вежбате пилатес пред, за време и по бременоста?

Пилатесот е комбинација од истегнување и зголемување на силата и затоа се сврстува во една...

Инспирирачки мисли од Коби Брајант на кои треба да се сетиме во тешки моменти

Легендата на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант загина на 41-годишна возраст во хеликоптерска...

Осветли го Скопје: На 9. февруари ќе се одржи зимско ноќно искачување на Водно

На 9 февруари 2020 година, недела во 17.30 часот на полна месечина, ќе се одржи “Зимско Ноќно...

Се соочувате со депресија? Пилатес е она што ви е потребно да се ослободите од неа!

Со депресијата и анксиозноста се борат приближно 19 милиони возрасни луѓе секоја година....

Кик бокс: Благородна вештина која го зајакнува телото и духот

Кик боксот е боречки спорт кој настанал врз основа на боксот, каратето, теквондото, кунг фу и...

Шок на доделувањето на Греми наградите: Ѕвездите во солзи му оддадоа почит на славниот кошаркар

Свеченоста на доделувањето на Греми наградите ја отвори Lizzo со песните “Truth Hurts” и...

Коби Брајант се качил во хеликоптер со ќеркичката и толку, за само еден миг, крај и за двајцата. А ти мисли се. Двоуми се. Лишувај се од задоволства

Коби Брајант се качил во хеликоптер со ќеркичката и толку, за само еден миг, крај и за...

Трагедија која ја потресе цела планета: Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

Како што јавуваат американските медиуми, Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа. Оваа...

Нова година, нови навики: Овие одлуки треба да се најдат на врвот на вашата листа на приоритети

Уште еден нов почеток е пред нас, а тоа значи уште една можност да ги промениме нездравите...