Категорија: Спорт

Направете чекор напред кон подобрување на своите навики: Со пилатес до совршено здравје

Во една прилика основачот на пилатесот, Јозеф Пилатес изјавил: „Секој момент од вашиот...

За потполно препородување на организмот: Пилатес вежби кои го намалуваат обемот на струкот и ги отстрануваат болките во грбот!

Масните наслаги на стомакот се она што ги мачи поголемиот дел од жените. Салото од овој дел...

РК Голден Арт КЛ7 станува суперлигаш

Ракометната Федерација на Македонија на вчерашниот состанок на УО донесе одлука со која во...

Пилатес и исхрана: Ви претставуваме неколку рецепти со чија помош ќе постигнете подобри резултати

Пилатесот иако претставува еден од најефикасните начини да го доведете телото до...

Nike донира 30.000 пара Nike Air Zoom Pulse патики низ болниците во Европа и САД

Кога големите компании прават хумано дело, ни се враќа вербата во човештвото. Nike донира 30.000...

(ВИДЕО) Вежби за правилно држење на телото и смалување на деформитетот на ‘рбетот

Искористете го слободното време за го корегирате држењето и да го исправите ‘рбетот....

Време е за велосипед: Добро здравје и фит тело!

Сончевото време веќе пристигна, па време е да го извадите велосипедот и да почнете да го...

PowerHouse Pilates порачува: Пилатес вежби кои може да ги правите дома

Сите оние кои ги посетувале пилатес часовите во PowerHouse Pilates овој период особено ја...

Погледнете како изгледал нашиот најдобар ракометар Кире Лазаров на 18 години! (ВИДЕО)

Со само 18 години, Кирил Лазаров веќе ги покажувал своите вештини на терен и јасно било дека...

Велигденско екстремно скијање врв Плат северна страна #skimacedoniaONtour (ВИДЕО)

Шарската област Горна Лешница е опкружена со бројни стрмни две илјадарки. Еден од тие...

(ВИДЕО) 15-минутна релаксација и опуштање – Јога против вкочанети рамена и болки во вратот

Погледнете неколку едноставни јога вежби кои можат да ви помогнат доколку имате тегоби во...

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ ќе ви покаже како се игра тенис во домашни услови

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ пронајде начин како да продолжи со своите...

Тимот на PowerHouse Pilates започнува со онлајн часови: Вежбајте редовно и заменете ја анксиозноста со спортување

Во период кога сите активности се сведени на минимум и единственото безбедно место за секој...

#СедиДома и вежбај CrossFit со Жарко Батиќ! (ВИДЕО)

Поради моменталната вонредна состојба предизвикана од ширењето на COVID-19, спортскиот...

(ВИДЕО) 4 јога вежби за правилно дишење и подобро функционирање на белите дробови

Многу се едноставни, правете ги секој ден. Во јогата постои техника на дишење која има големо...

(ВИДЕО) Вежбајте дома: Одлични вежби за почетници

Физичката активност е одличен начин да го намалите стресот во оваа состојба кога наоколу...

Вежбаме дома: Одлични ЈОГА вежби за здраво тело и среќен дух

Јогата во целост можете да ја практикувате дома. За овие денови на епидемија, ви нудиме уште...

Слушаме препораки и вежбаме од дома со PowerHouse Pilates! (ВИДЕО)

Поради новонастанатата ситуација со коронавирусот и сѐ со цел што поголема заштита и побргу...

Интересни факти за пилатесот кои ќе ве убедат да почнете да вежбате!

Пилатесот е дисциплина која е сѐ повеќе прифатена во светот и кај нас. Но, за да не дојде до...

„Со смртта на Коби и дел од мене умре“: Мајкл Џордан со солзи во очите на комеморацијата во чест на Коби и Џиџи

Кошаркарската легенда Мајкл Џордан не можеше да ги задржи солзите на вчерашната...