Категорија: Занимливости

Новата љубов на Селин Дион е актерот Расел Кроу

Пред две години познатата пејачка го изгуби долгогодишниот сопруг поради тешка болест. Но,...

Ранко од „Чиста љубов“ како во серијата, така и во реалноста стана татко – бебето доби име уникатно име

Пред само некој ден заврши серијата „Чиста љубов“, а од последната епизода еден од главните...

ВИДЕО: Дуа Липа ги полуде обожавателите

Младата пејачка Дуа Липа не престанува да воодушевува како со гласот, така и со телото....

Селфи кое буди носталгија за фановите на „Битлси“: Веднаш ќе знаете кој чиј син е (ФОТО)

Шон Оно Ленон и Џејмс Макартни, синовите на познатите Џон и Пол од „Битлси“, објавија...

ЕФЕКТОТ НА КАФЕТО ШТО НЕ ГО ЗНАЕВМЕ ДОСЕГА!

За многумина од нас, чаша силно кафе е она што ни помага да функционираме од моментот кога ќе...

10 КАРАКТЕРИСТИКИ КОИ ЈА ОТКРИВААТ НЕСРЕЌНО МАЖЕНАТА ЖЕНА

Ако жената не комуницира, тогаш има нешто во нејзиниот ум што ја мачи. Претходно, жените беа...

Нови детали за венчавката на Џастин Бибер и Хејли Болдвин

После брзото запросување, парот сепак малку ќе почека пред да застане пред олтарот. Пејачот...

Зошто во пролет и лето ни се спие повеќе од вообичаено?!

Симптомите се јасни: хроничен замор, расеаност, низок крвен притисок, недостаток на апетит,...

Познатата актерка ја покажа двојничката, обожавателите во шок

Актерката Рис Витерспун на Инстаграм објави фотографија од својата двојничка, Марили Лесли...

Емотивна средба: По 14 години ќерката на Хајди Клум го запозна биолошкиот татко

Ќерката на некогашниот супермодел емотивно реагирала на средбата со биолошкиот татко,...

Како изгледа кога совршените модели паѓаат на модната писта? (ВИДЕО)

Им се восхитуваме, сакаме да изгледаме како нив, тие се вистински пример за убавина. Но, и во...

ФОТО: Се сеќавате на мајмунчето Лука од Зоо Скопје, еве како изгледа сега

Скопката Зоолошка градина на својата официјална Фејсбук страна објави фотографија од...

Почнува Богородичниот пост: Најкраток е, но еден од најстрогите- ова се правилата

  Годината на секој православен христијанин ја одбележуваат 4 големи поста:...

Бијонсе со отворено интервју и неверојатна фотосесија за септемвриското издание на Vogue

Нејзиниот живот, нејзиното тело, нејзиното наследство Бременост и прифаќање на телото  По...

10 причини зошто Wiwibloggs ја сака Македонија на Евросонг

Wiwibloggs е веб-страна фокусирана на Евросонг. На јавноста им пружаат информации за европскиот...

Се сомневате дека сте бремени? Ова се знаците кои укажуваат на тоа!

Пред да го направите тестот и да бидете сигурни, овие симптоми може да укажуваат на...

Дознајте дали лубеницата е зрела и блага со помош на овој трик!

Најголемата дилема при изборот на лубеница во продавница е дали ќе ја погодите онаа која е...

Нова поза за сликање на Инстаграм: На жените особено им се допаѓа, а еве и зошто!

Светот на социјалните мрежи секој ден носи по некој нов тренд, а ако се суди по прикажаното...

Доколку ги знаете овие трикови, вашиот Инстаграм профил ќе биде многу популарен!

Социјалната мрежа Инстаграм е многу актуелен и влијателен медиум, кој освен за прикачување...

Еве како да го ублажите убодот од комарец и чешањето

Доколку обидите да ги избркате со разни апаратчиња и спрејови не ви успеат, и сепак завршите...