Категории

(ФОТО) Грчки хотел има бунгалови над вода што чинат многу помалку од Малдивите

Дали некогаш сте замислувале патување на Малдивите, но немате навистина буџет за да изберете таков луксузен одмор? Можеби го имаме одговорот за вас и тоа е во Грција.

Па, како што вели поговорката – не можете да имате сè и ако се обидувате да заштедите, тогаш Луксузното одморалиште Stella Island можеби е токму за вас.

Сместен точно на брегот на Крит – и со сопствена приватна плажа  – ​​хотелот само за возрасни им нуди на гостите луксузен престој со можност да ја надоградат својата соба така што ќе биде над водата и ќе можат физички да пливаат до неа. Хотелот има отворен базен во стилот на лагуна и спа центар што се протега низ целото одморалиште. Посетителите можат да изберат од два бара (или да одат еден по друг), како и бифе или ла карт ресторан.

Сите соби се опремени со ТВ со рамен екран, клима уред, фен, сеф, бањарки и влечки, минибар, услуга во соба и простории за правење чај и кафе. Постојат шест различни типови соби за избор помеѓу нив, тие вклучуваат: Приватен базен на островот Вила, Бунгалови над вода, Премиум двоен пливање, Луксузен двоен пливање, Премиум поглед на двоен базен и Луксузен поглед на двоен базен.

Вреди да се напомене дека приватниот базен на островот Вила и секоја од двете опции за „Премиум“ спијат до три лица.

Погледнете дел од галеријата како и кратко видео на ова прекрасно место за уживање и релаксација.

Спакувајте ги куферите, ние сме на пат!