Категории

Го успорува стареењето, го забрзува метаболизмот: Направете го овој моќен пијалок за детоксикација од калинка, нане и зелен чај (РЕЦЕПТ)

Оваа пијалок комбинира две извонредни состојки за детоксикација: зелен чај и калинка.

Калинката содржи единствена комбинација на антиоксиданти со силно влијание врз сузбивање на растот на туморот и исто така го одржува кардиоваскуларното здравје. Направете го овој моќен пијалок за детоксикација …

 

Зелениот чај ја олеснува елиминацијата на токсините и ги штити вашите клетки од оштетување на ДНК слободните радикали. Неговите антиоксиданти го забрзуваат метаболизмот, помагајќи им на клетките да произведуваат енергија и да согоруваат маснотии.

Катехините од неговиот состав активно ги апсорбираат леќите и мрежницата на окото, со што се намалува оксидативниот стрес во очите. Зелениот чај е во состојба да спречи глауком, има антимикробно дејство, а овој вид катехин се бори против Паркинсоновата и Алцхајмеровата болест. Зелениот чај го намалува ризикот од нарушувања на меморијата и вниманието.

 

Калинка содржи единствена комбинација на антиоксиданти со силно влијание врз сузбивање на растот на туморот, а исто така го одржува кардиоваскуларното здравје. Поради високата содржина на полифеноли, калинката го забавува процесот на стареење на организмот, се бори против артритисот и ја ублажува болката во зглобовите. Додадете неколку лисја од нане за да му дадете на пијалокот освежувачки вкус, како и доза дополнителни антиоксиданти.

 

Состојки:

  • 2 чаши превриена вода
  • 2 чаши разладен зелен чај
  • Семе од половина калинка
  • 4-5 лисја од нане

Ставете ги сите состојки во сад, промешајте, покријте и оставете да отстојат преку ноќ!

Прегледи:
484
Објавено на:
25.09.2019