Категории

– Late Night Shopping во Скопје Сити Мол – на 24 јуни ден и ноќ за неверојатни попусти и вистинско доживување

Веќе десет години најомилен дел од јуни се неверојатните попусти во омилениот трговски центар, кои кулминираат со најдобриот ден за попуст во кој продавниците во Скопје Сити Мол работат до полноќ – Late Night Shopping во Скопје Сити Мол. Оваа година за посетителите и љубителите на шопингот подготвивме извонредни попусти, но и одлична забава за вистинско шопинг уживање и доживување.

На 24 јуни вратите на Скопје Сити Мол се отвораат во 10 часот наутро за да ги примат “шопингхоличарите“, но и оние кои го чекаат попустот за да го купат омиленото парче и забавата може да почне. Единствено со Скопје Сити Мол има сѐ што сакате со ексклузивни попусти, па искористете го Late Night Shopping да го купите омиленото парче облека, обувки, асесоари, накит, козметика, подгответе се за плажа со нов костим за капење, нов куфер или купете нешто за домот.

Притоа во вечерните часови подгответе се за забава – огнено шоу на главниот влез, посетете го модниот корнер и фотографирајте се за да учествувате во натпреварот за најдобро облечен посетител, посетете го шанкот со коктели и супер музика, уживате во ДиЏеј сетот во внатрешноста на Скопје Сити Мол, сликнете се на фотобутот со пријателите и посетете го Late Matinee и уживајте со македонските евергрини со Агни Авшар на летната тераса.

„Овој Late Night Shopping, сакаме да им приредиме целосно уживање и вистинско доживување на сите посетители и вистински рај за сите кои уживаат во попусти, шопинг, но и за сте кои сакаат да се забавуваат – имаме ДиЏеј во трговскиот центар и шанк со коктели, огнено шоу, македонски евергрини на летната тераса кај игралиштето, забавен фотобут, натпревар за најдобро облечен посетител, и се разбира неверојатни попусти во омилените брендови. Приредуваме вистинско шопинг доживување за нашите посетители, ден и ноќ кои ќе ги паметат не само по добриот шопинг, туку и по извонредната забава и целосното искуство. Ве чекаме на 24 јуни се до полноќ.“ – од Скопје Сити Мол ги покануваат посетителите.

Видот на попустите и промоциите ги дефинира секој бренд поединечно, попустите се однесуваат за 24ти јуни, денот на Late Night Shopping во Скопје Сити Мол, но најголем дел од брендовите им нудат можност на оние кои не можат да дојдат тој ден попусти и преку целиот викенд. Следете ги профилите на социјалните мрежи на Скопје Сити Мол за детални информации.

Попустите се објавуваат во четврток.

Се гледаме на Late Night Shopping во Скопје Сити Мол

Прегледи:
277
Категории:
Настани
Објавено на:
21.06.2022